Bralna značka je slovensko gibanje, ki že več kot 60 let spodbuja k branju in dviga bralno kulturo mladih. Spodbuja predvsem prostočasno branje leposlovnih knjig. Njen cilj je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje. Vanjo so vključeni predšolski otroci v vrtcu (od tretjega leta dalje) in vsi učenci od 1. razreda devetletke do zaključka šolanja. Ker so za predšolske otroke črke prehud zalogaj, vabimo k sodelovanju starše. Otroci z njimi preberejo najmanj 4 knjige letno, se ob njih pogovorijo in se marsikaj novega naučijo.
Učenci preberejo letno štiri knjige in se o njih pogovorijo z mentorji bralne značke – to so razredni učitelji in učiteljice slovenščine. Knjige izbirajo po svojih željah. Lahko si pomagajo s priporočilnim seznamom, ki je na voljo v knjižnici. Priporočamo, da ob leposlovnih delih (pesmi, zgodbe, pravljice) prebirajo tudi poučne knjige.
V aprilu – mesecu knjige, priredimo zaključek bralne značke, na katerega po navadi povabimo zanimive literarne ustvarjalce in podelimo različna bralna priznanja.