Nemška bralna značka

V letošnjem šolskem letu lahko sodelujete pri nemški bralni znački.

Šolska knjižnica ponuja veliko nemškega leposlovja, prav tako pa vam je na voljo branje z Amiro.

Amira – brezplačen program za podporo branju za začetnike v osmih jezikih

Amira-Lesen - Medienfundgrube

AMIRA je interaktivni bralni program za osnovnošolce s posebnimi potrebami. Predstavlja 34 zgodb za branje, glasno branje in poslušanje v nemščini, angleščini, italijanščini, turščini, ruščini, poljščini, arabščini, perzijščini in kmalu tudi v španščini. Uporaba celotnega programa je brezplačna.

Zgodbe so na voljo na treh ravneh (rumeni, modri in zeleni), od prvega branja zelo preprostih besedil do pravljičnih zgodb. Vse zgodbe so bogato ilustrirane. Prevode in zvočne posnetke so vedno pripravili rojeni govorci.

Privlačne zgodbe z različnimi temami so podprte z vrsto interaktivnih iger, prilagojenih vsebini.

Beremo z Amiro